Sony Alpha SLT-A77 sistem fotoğraf makinesi

Sony Alpha SLT-A77 sistem fotoğraf makinesi :

Sony, Alpha Ailesi’ni, 24.3 megapiksellik Alpha 77 ile genişletiyor. Sony’nin genişleyen Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip Sony A77 fotoğraf makinesi fotoğrafseverler için daha cazip özelliklerle geliyor. Sony A77 faz-bulmalı AF ile 12 kare/sn’de tam çözünürlüklü sürekli art arda çekim yapan dünyanın en hızlı fotoğraf makinesi unvanını taşıyor. Sony Alpha 700 DSLR fotoğraf makinesinden sonra uzun süre beklenen Sony A77, zorlu fotoğraf işlerinin kolaylıkla idare edilmesi için performansta ve sağlam yapıda yenilikler getiriyor.

sony a77, sony alfa 77

Sony A77 fotoğraf makinesi
Sony’nin Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’nde yaptığı son yenilikler, Sony A77 modelini sınıfının en hızlı ve en hassas değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi haline getiriyor. Sony A77 fotoğraf makinesinin de ergonomisi elden geçirilmiş durumda ve bu değişiklik, makineleri rahatça tutmak için gerçekleştirilmiş yeni bir tasarımı ve yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-Finder üzerinden çekimi izlerken gözü kapalı bir şekilde dokunarak kullanılan yeni düğme düzenini de içeriyor. Çok hassas çekim
Sony A77, tam zamanlı faz-bulmalı otomatik odaklama ile tam çözünürlüklü resimleri saniyede 12 kare hızda arka arkaya çekerek, dünyanın en hızlı sürekli AF çekim performansı ile övünüyor.

Sony Alpha 77 sistem fotoğraf makinesi
Hareket eden nesnelerin hassas bir şekilde AF ile izlenmesi, Sony A77 dijital fotoğraf makinesinin 11 çapraz sensörlü yeni geliştirilen 19 noktalı otomatik odaklama sistemi sayesinde canlı bir şekilde ve şimdiye kadarkinden çok daha hassas bir şekilde gerçekleşiyor. Sony A77 sistem fotoğraf makinesinin İzleme Odaklaması, hedef bir an için başka bir nesnenin hareketi tarafından gizlense bile, belirlenen bir hareketli nesne üzerinde doğru bir şekilde odak kilitlenmesini sürdürüyor. Anında yanıtlar, profesyonel sınıfın odaklama ile çekim arasındaki minimum yaklaşık 0.050 saniyelik süresini sağlayan yeni bir elektronik ön obtüratör perdesi tarafından destekleniyor.

Sony A77 eşsiz görüntü kalitesi
Sony A77 dijital sistem fotoğraf makinesi Sony’nin yeni geliştirdiği Exmor APS HD CMOS sensörünü kullanıyor ve etkin 24.3 megapiksel çözünürlüğe sahip. Sony A77 fotoğra makinesinin sensörü kamera sensöründen gelen büyük miktarlardaki yüksek hızlı verileri işleyen Sony’nin BIONZ görüntü işleme motorunun elden geçirilmiş son sürümü ile birlikte çalışıyor. Bu eşsiz sensör ve BIONZ işlemci kombinasyonu, eşsiz çekim yanıtları, ayrıca fotoğraf veya Full HD video çekerken çok düşük gürültü seviyesi ile kusursuz bir görüntü kalitesi sağlıyor.

Sony Alpha 77 LCD ekranı
Fotoğraf ve videolar, mükemmel detay ve kontrast için yüksek çözünürlük (912,000 nokta) ve TruBlack teknolojisini sunan, açısı ayarlanabilir 7.5 cm (3.0 inç) Xtra Fine LCD’de düzenlenebiliyor ve incelenebiliyor. Ekstra bir yenilik olarak Sony A77, herhangi bir açıda zahmetsizce kadrajlama için serbestçe eğilebilen ve ekseni etrafında dönen, 3 yoldan ayarlanabilir dünyanın ilk ekranını sunuyor. ISO 100-16,000 aralığındaki geniş hassaslık yelpazesi ISO 50’ye kadar genişletilebiliyor. En yüksek hassaslık seviyesinde her iki kamera da çok düşük pozlama süresi ile hızlı spor hareketlerini dondurabiliyor veya flaşsız olarak atmosferik düşük titreşimli çekimleri yakalayabiliyor. Düşük ISO ayarları, hareket eden suyun etkileyici çekimlerini elde etmek için uzun bir pozlama süresi ile birlikte ideal oluyor.

Sony A77 elektronik vizör
Sony A77 dijital fotoğraf makinesi dünyanın ilk XGA OLED Tru-Finder’ını sunuyor. 2,359,396 noktalı (XGA) eşsiz bir çözünürlük ile bu hassas elektronik vizör, klasik elektronik vizörlerden 10 kat daha yüksek olan %100 kare kapsamı ile aydınlık, detaylı, yüksek kontrastlı görüntüler sunuyor ve sınıfındaki tüm diğer profesyonel optik vizörlerden daha geniş bir görüntü alanı sağlıyor. Detaylı çekim bilgisi, beş ekran modu seçeneği ile gösteriliyor. Ayarlı pozlamanın, beyaz dengesinin ve diğer ayarların etkisi, gerçek zamanlı olarak Tru-Finder’da izlenebiliyor. Sony Alpha 77 sistem fotoğraf makinesinin ince odaklama ayarı, görüntünün bir bölümüne zum yapılarak da doğrulanabiliyor.

Sony A77 ile Full HD çözünürlüğünde video kayıt
Sony A77 sistem dijital fotoğraf makinesi, Sony’nin önceki Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip fotoğraf makinelerinde de bulunan, övgüler alan Hızlı AF Full HD Film çekimlerine de yenilikler getiriyor. Faz Bulma, hareket halindeyken bile portre video çekimlerinde doğru odaklanmayı sürdürüyor. Tüketicilere yönelik APS-C kameralar için bir başka ilk de, Full HD videonun şimdi 50p (kademeli) kare hızında desteklenmesi. Bu da AVCHD (Ver. 2.0) formatındaki son gelişmeleri yansıtıyor. Sony A77 dijital fotoğraf makinesinde 25p çekim, güzel film videoları çekmek için de hazır. Sony Alpha 77 fotoğraf makinesinin yaratıcı video seçenekleri, fotoğrafçıların alışık oldukları elle odaklama ve P/A/S/M pozlama modlarının eklenmesi ile daha da genişletildi.

Sony DT 16-50mm F2.8 SSM zoom objektif
Sony A77 fotoğraf makinesi ile uyumlu olan A-mount lenslerin büyüyen yelpazesi, şimdi portre ve günlük çekimler için ideal olan 16mm geniş açılı sessiz ve aydınlık DT 16-50mm F2.8 SSM standardı da içeriyor. Yüksek performanslı lens, toza ve neme dayanıklı bir tasarıma sahip ve sabit maksimum F2.8 diyafram açıklığında yaklaşık 3x’lik bir zum aralığı sunuyor. Optik performans, Sony A77 dijital fotoğraf makinesinin bütün odak uzaklıklarında sapmayı minimumda tutmak için iki asferik (yuvarlak) eleman ve üç ED cam eleman tarafından destekleniyor. Dahili bir SSM (Super Sonic wave Motor / Süper Ses Dalgası Motoru) sürücü, hızlı ve sessiz olarak otomatik odaklamayı garantiliyor.

Sony A77 – VG-C77AM dikey grip
Bir seçenek olarak bulunan toza ve neme dirençli VG-C77AM Dikey Grip, dikey çekim pozisyonlarında kameranın rahat idare edilmesini sağlıyor. Sony A77 dijital fotoğraf makinesi Memory Stick PRO Duo medya kullanıldığında, yaklaşık 1600 çekim (LCD monitörle) / 940 çekim (Tru-Finder ile) için çekim gücünü iki katına çıkarmak amacıyla iki adet NP-FM500H InfoLITHIUM pil taşıyabiliyor.

sony a77

Sony A77 – HVL-F43AM harici flaş
Sony A77 sistem fotoğraf makinesi ile uyumlu olarak kullanılabilen aksesuvarlandan kompakt ve çok yönlü HVL-F43AM harici flaş, güçlü bir GN43 çıkışı, Quick Shift Bounce ayarı, kablosuz orantı kontrolü ve toz/neme dirençli bir tasarımı ile bütün A-mount fotoğraf makineleriyle mükemmel sonuçlar almak için uygunlaştırılmış durumda. Bunlar, bir sırt çantasını, yumuşak taşıma çantalarını, LCD koruyucuları ve mercek kupalarını içeren diğer yeni A-mount sistem aksesuarları ile tamamlanıyor.

 

Blog'u: Ekipmanlar

One Response so far.

  1. mahmood diyor ki:

    yeni teknoloji slt’yi kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum…