Sony A850

Sony Alpha 850 dijital SLR fotoğraf makinesi :

 Sony’nin full frame 24.6 megapiksel çözünürlüklü CMOS sensöre sahip yeni modeli Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi çift BIONZ işlemcisiyle profesyonel kullanım özelliklerini bir arada sunuyor. Sony’nin yeni modeli DSLR-A850 deneyimli fotoğrafseverlerin full frame bir modele geçişlerini makul fiyatlara gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Son derece sağlam gövde yapısına sahip olan Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi profesyonel stili ve performansı ile 24.6 megapiksel sensör eşliğinde geçen sene tanıtılan DSLR-A900 modelinde bulunan hemen hemen tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Sony A850 Çift BIONZ görüntü işlemci
Full frame sensör sayesinde elde edilen yüksek çözünürlükteki görüntü verilerinin saf yapısı analog ve dijital olmak üzere iki aşamalı noise azaltma prosedüründen geçiyor. Noise azaltma işlemi öncelikle kameranın full frame sensörü ışığı elektronik sinyallere çevirirken gerçekleştiriliyor. Ardından Çift BIONZ görüntü işlemci aracılığıyla büyük miktardaki dijital verinin işlenmesiyle hassas şekilde ayarlanmış bir noise azaltma işlemi uygulanarak keskin netliğe ve minimum noise oranına sahip fotoğrafların ortaya çıkması sağlanıyor. Yüksek çözünürlük ve güçlü noise kontrol tekniğinin birlikteliği ISO 6400 gibi yüksek ISO değerlerinde dahi harika bir görüntü kalitesi elde edilmesine olanak tanıyor.

Sony A850 Otomatik netleme sistemi
Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesinin optik cam pentaprizma vizörü minimum distorsiyon ve % 98 görüş yansıtma özelliğiyle hassas şekilde kompozisyon oluşturmayı sağlıyor. Deneyimli fotoğrafseverler Sony A850 DSLR fotoğraf makinesinin yüksek hassasiyetteki otomatik netleme özelliğini de sevecekler. Sony Alpha A850 fotoğraf makinesinin 9 noktaya AF otomatik netleme sistemi 10 yardımcı netlik noktası desteğinde mükemmel bir odaklama performansı getiriyor.

Sony DSLR-A850 LCD ekran
Kullanıcılar Sony DSLR A850 ile çektikleri fotoğrafları yüksek kontrastlı 3.0 büyüklüğündeki Xtra Fine LCD ekranda izleyebiliyorlar. 921k gibi sıra dışı bir çözünürlüğe sahip olan 3 inç LCD ekran dış mekânlarda parlak güneş ılığı altında dahi rahat bir görüş sağlıyor. Kullanıcıların yaratıcı çekim yapma kabiliyetlerini arttıran Akıllı Ön İzleme (Intelligent Preview) fonksiyonu pozlama, beyaz dengesi ve D-Range Optimiser değerlerini hemen çekim öncesinde ekrana getiriyor. Bu öz izleme kullanıcılara kompleks kompozisyonların oluşturulmasında inanılmaz bir yardım sağlarken farklı ışık sıcaklıklarındaki aydınlatma kaynaklarının kullanımını da kolaylaştırıyor.

Sony Alpha 850 Fn butonu
Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesinin Fn butonuna dokunulduğunda LCD ekran Quick Navi moduna geçiyor. Bu mod kullanıcıların başlıca çekim parametrelerini tek elle ayarlayabilmelerini kolaylaştırıyor. Sony A850′nin üst kısmındaki bir arka aydınlatmalı LCD paneli de başlıca çekim ayarları hakkında yaralı bilgileri sergileyerek cihazın büyük LCD ekranı kapalı olduğunda yararlı oluyor.

Sony Alpha A850 SteadyShot görüntü sabitleyici
Tüm Sony dijital SLR modellerinde olduğu gibi Sony A850 fotoğraf makinesinde de SteadyShot INSIDE olarak adlandırılan güçlü bir görüntü sabitleme sistemine yer verilmiş. Sony Alpha A850 dijital SLR kameranın SteadyShot INSIDE özelliği kamera sarsıntısı etkilerini 4 stop’a kadar azaltıyor ve her türlü odak uzaklık değerinde kamera elde fotoğraf çekilmesini kolaylaştırıyo

Sony A850 Magnezyum alaşım gövde
Full frame özellikli büyük kardeşi gibi Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi de zorlu çekim koşullarına dayanan güçlü bir performans sergileyecek şekilde alüminyum kasa ve tamamı magnezyum alaşımlı bir gövdeden oluşturulmuş.

Sony DSLR A850 dijital fotoğraf makinesi
Vizör, hafıza kartı yuvaları, kontroller ve diğer hassas kısımlar kauçuk takviyelerle toz, rutubet ve diğer zararlı etkenlerden korunmuş. Ayrıca Sony A850 fotoğraf makinesinde yer alan toz engelleme sistemi de lens değişimi esnasında cihazın full frame görüntü sensörünü bulaşması olası zararlı kir ve toz taneciklerinden koruyor.

Sony A850 SLR aksesuarları
Sony Alpha A850 dijital SLR fotoğraf makinesi Sony’nin amiral gemisi niteliğindeki A900 modeli ile resmen uyumlu olan tüm aksesuarları destekliyor. Full frame özellikli lensler serisinde yeni 28-75mm F28 SAM modeli de bulunuyor. Bu kompakt ve taşıması kolay lens full frame lens koleksiyonuna genel amaçlı bir zum model eklemek isteyen fotoğrafseverler için ideal bir ürün. Mükemmel görüntü kalitesi sunan bu zum lens F2.8 diyafram açıklığına sahip.

Sony A850 DSR kamera özellikleri
Full frame özellikli büyük kardeşi gibi Sony A850 de özel Carl Zeiss full frame merceklerine sahip Alpha serisi lenslerle yüksek performanslı beş G lens modelini destekliyor. Sony A850 dijital fotoğraf makinesinin en önemli özelliklerinin başında 24.6 megapiksel efektif çözünürlüğe sahip olan Exmor CMOS görüntü sensörü geliyor. A850′nin CMOS görüntü sensörü zengin detaylara sahip, canlı ve doğal renklerde fotoğraflar üretiyor.

 

Blog'u: Ekipmanlar

Yorumlar Kapali.