Sony α900

Sony Alpha A900 full frame dijital SLR kamera :

Sony, dünyanın ilk 24.6 megapiksellik full frame dijital SLR fotoğraf makinesi olan Sony Alpha 900 modelini duyurdu. Sony Alpha 900 dijital SLR kamera eşsiz bir görüntü kalitesi, yaratıcı çekim olanakları ve üstün performansı ile profesyonel fotoğrafçılara yönelik bir ürün. Sony’nin yeni modeli Sony DSLR A900 dijital SLR fotoğraf makinesi ciddi fotoğrafçıların full frame kameralardan bekledikleri rakipsiz kalite ve yaratıcı çekim olanaklarında yeni standartlar getiriyor. Alpha DSLR serisinin amiral gemisi niteliğinde Sony A900 sektörün ilk 24.6 megapiksel efektif çözünürlüğe sahip full frame DSLR kamerası olma özelliği taşıyor.

sony alpha  α900

sony a900

Sony Alpha 900 DSLR
24.6 megapiksel çözünürlüğündeki full frame görüntü sensörünün yaratıcılık konusunda sağladığı muazzam potansiyel sonucunda geliştirilmiş yeni çift BIONZ görüntü işlemciler büyük miktarlardaki görsel veriyi son derece yüksek hızlarda işleyebiliyorlar. RAW veri çevriminden önce güçlü noise giderme algoritmaları uygulanıyor ve ardından görüntü işlenirken kusursuz, detaylı ve minimum noise etkisinde görüntüler elde ediliyor. Çift BIONZ görüntü işlemciler aynı zamanda cihazın son derece hızlı tepkisinin de altında yatan ana etkenlerden biri. Bu hız sayesinde 24.6 megapiksel efektif çözünürlükte 5 kare/saniye gibi bir hız ile fotoğraf çekmek olanaklı hale geliyor.

Sony A900 LCD fonksiyonları
Kameranın LCD ekranı tek bir tuşa dokunarak Quick Navi moduna geçiriliyor ve böylece o anki yaratıcı çekim ortamı bozulmadan kamera ayarlarının anında yapılması sağlanıyor. Yeni Intelligent Preview fonksiyonu Beyaz Dengesi, D-Range Optimizer ve fotoğrafı çekmeden LCD ekran üzerinde pozlama seviyelerini taklit ediyor. Kamera üzerinden bu yeni seçenekler basitçe onaylandığında bir sonraki çekilecek olan fotoğrafa uygulanabiliyor. Bu durumda sonuçta elde edilecek fotoğraf üzerindeki hassas kontrolleri basitleştiriyor.

Sony A900 Alpha D-SLR kamera ve SteadyShot Inside
Sony A900 dijital SLR aynı zamanda dünyanın, SteadyShot INSIDE özelliğine sahip ilk full frame modeli olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Kameranın dahili optik görüntü sabitleme sistemi tüm uyumlu objektiflerde sarsıntı giderme fonksiyonu ile ekstra 4 adım ayar esnekliği sağlarken kamera elde yapılan çekimlerde büyük kolaylık ve rahatlık da getiriyor. Çekilen fotoğraflar Alpha 900 kameranın 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğündeki 921k çözünürlüklü gayet net ve parlak görüntü sunan Xtra Fine LCD ekranında hem iç ve hem de dış mekanlarda herhangi bir görüş sıkıntı yaşanmadan kolaylıkla izlenerek değerlendirilebiliyor.

Sony A900 kamera gövdesi
Yeni Sony Alpha 900 dijital SLR fotoğraf makinesinin gövdesi magnezyum alaşımlı paneller eşliğinde yüksek gerilimli alüminyum malzemeden üretilmiş. Vizör, hafıza kartı yuvaları, kontroller ve diğer hassas bölgeler ise kauçuk malzemelerle toz ve nemden korunuyor. Kameranın gövdesinin iç kısmında da ayrı bir koruma sistemine yer verilerek objektif değişiminde full frame görüntü sensörünün toz ve rutubetten korunması sağlanmış. Sony Alpha A900 full frame dijital SLR fotoğraf makinesinin bölgelere göre farklı tarihlerde 2 bin 999 Euro fiyat etiketi ile satışa sunulması planlanıyor

Sony Alpha 900 full frame dijital SLR özellikleri
• 24.6 megapiksel efektif çözünürlük
• Full frame 24.6 megapiksel CMOS sensör Exmor
• 3.0 inç (7.6 cm) 921k Xtra Fine LCD ekran
• Çift BIONZ görüntü işlemci
• SteadyShot INSIDE
• Görüntüyü yüzde 100 yansıtan vizör
• 9 noktaya AF otomatik odaklama
• 24.6 megapiksel çözünürlükte saniyede 5 kare seri çekim hızı
• Tek tuş ile Quick Navi moduna ulaşım

 

Blog'u: Ekipmanlar

Yorumlar Kapali.