GAP’tan 9 Şehir 9 Usta Haberi

GAP İdaresi tarafından düzenlenen 9 Şehir 9 Usta Fotoğraf Sergisi 15-20 Kasım’da Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu’nda, 25 Kasım-1 Aralık’ta Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sanat Galerisi’nde, 2-9 Aralık’ta Mardin Vali Konağı Galerisi’nde, 12-22 Aralık’ta Ankara TCDD Demiryolları Sanat Galerisi’nde ve 26 Aralık 2011-24 Ocak 2012 tarihlerinde İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sanatseverlerle buluşacaktır.

Küratörlüğünü Genco Demirer’in gerçekleştirdiği sergi Ahmet Güneştekin, Coşkun Aral, Ersin Alok, Faruk Akbaş, İbrahim Demirel, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Sabri Özdemir ve Yakup Yener’in fotoğraflarından oluşmaktadır.

 USTA GÖZLERDEN KENTSEL ve SOSYAL DOKUZ DÖNÜŞÜM FOTOĞRAF SERGİSİNİN İLK DURAĞI ŞANLIURFA…

Ahmet Güneştekin, Coşkun Aral, Ersin Alok, Faruk Akbaş, İbrahim Demirel, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Sabri Özdemir ve Yakup Yener’in fotoğraflarından oluşan sergilerin ilki 15 Kasım 2011 Salı günü, saat 16:00’da Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek açılış ile başlayacak. Etkinliğe tüm değerli medya mensuplarımız davetlidir.   

 

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen GAP Eylem Planı İletişim ve Tanıtım Projesi etkinlikleri çerçevesinde; günümüz şartlarında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 9 kentin GAP ile dönüşümü” temalı fotoğraf sergisi, 9 usta ismin kadrajıyla hayat buluyor. Fotoğraf Sergisi 15-20 Kasım’da Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu’nda, 25 Kasım-1 Aralık’ta Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sanat Galerisi’nde, 2-9 Aralık’ta Mardin Vali Konağı Galerisi’nde, 12-22 Aralık’ta Ankara TCDD Demiryolları Sanat Galerisi’nde ve 26 Aralık 2011-24 Ocak 2012 tarihlerinde İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.

 

Sergilerin küratörlüğünü üstlenen Genco DEMİRER çalışmayı; “Güneydoğu Anadolu, toprağım… Rüzgarıyla, kokusuyla, sessizliği ve hırçınlığıyla beni ben yapan her unsurum nerdeyse. Güneştekin’in gözünden Şanlıurfa renkleri, Çoşkun’un Hasankeyf hırçınlığı, Alok’un Fırat dinginliği, Akbaş’ın Siirt’i, Demirel’in 35 yıldır sakladığı fotoğrafı ile Diyarbakır’ı, Zaman’ın yukarılardan, çok yukarılardan bize sunduğu eşsiz anlar, Keribar’ın Mardin bakışı, Özdemir’in petrol rengindeki Batman’ı ve Yener’in Adıyaman’ı, Gaziantep’i, Kilis’i ile bizi biz yapan Güneydoğu’muz. Ve GAP’ın bölgeye sunduğu kentsel-sosyal değişime sanatçılarımızın farklı bakışları.” cümleleri ile tanımlıyor.

Orjinal Adres: http://www.gap.gov.tr/gap-tan/haberler/9-sehir-9-usta-fotograf-sergisi

Haberin Ekran Görüntüsü

Yorumlar Kapali.