Fotoğraf Paylaşımları 1.

Fotoğraf Paylaşımları 1.

Uzun zamandır bu konunun birebir muhatabı olduğum için ilk yazımı bu konu üzerine yazmak istedim.  Fotoğraf paylaşmaya 2002 yıllarında başlayan birisi olarak, bu serüvene yada tecrübeye başlayalı yaklaşık on yıl olmuş. O zamanlar Zenit marka bir fotoğraf makinesi kullanıyorum ve sürekli olarak internet üzerinden araştırmalar yapıyorum, bu merak ve araştırmalar sonucunda www.netfotograf.com sitesi sahibi Fikret DİKER ile tanıştım. Sağ olsun bana fotoğraf ve paylaşımlarla ilgili birçok konuda destek oldu. ilk yüklediğim fotoları bir süre sonra silmiş olsa da :) )

İşin bu kısımlarını çok anlatmaya gerek yok, fotoğraf merakı başladıktan bir süre sonra işimizin web olması nedeniyle 2004 yılında bir fotoğraf paylaşım sitesi kurmaya karar verdim. Tabi bildiğim tek site olan netfotograf sitesinin biraz benzeri bir site çıktı ortaya. O gün bugündür, sürekli yenilikler ve sitede değişiklikler yaptık yapı olarak eksikleri olan ama sıcaklık dostluk olarak fazlalıkları olan bir sitemiz oldu. 20.000 den fazla üyesi ile halen çalışmaya devam etmekte.

Fotoğraf paylaşımlarının yönü paylaşım sitelerinden sosyal paylaşım sitelerine yavaş yavaş dönse de bence fotoğraf paylaşımlarının yeri fotoğraf paylaşım siteleridir.

Fotoğraf paylaşım siteleri aracılığı ile birçok insanla tanıştık birçok dostluklar ortaya çıktı, hatta işi biraz ileriye alarak Türkiye’nin her bölgesinde selam vereceğimiz çayını içeceğimiz arkadaşlarımız oldu dersem yalan olmaz…

Fotoğraf paylaşım sitelerini takip ederek, çekilen fotoğrafları inceleyerek ve yapılan eleştirileri kabul ederek kendisini çok daha ilerilere taşıyan birçok insan biliyorum.

Devamı Gelecek…

Yakup YENER  14.07.2012

Yorumlar Kapali.